Kamplar

Ankara’da serbest dalışın deniz branşlarına hazırlanamadığımız için yıl boyunca çeşitli kamplar planlıyoruz.

Eğitim ve Antrenman Kampları

SAS 102 Temel Eğitim Kampı:

Her yılın  Ocak veya Şubat ayında – ara dönem tatilinde – yapılan serbest dalış eğitim kampı, gruba yeni dahil olan veya daha önce kampa katılmamış üyelere havuz antrenmanlarından sonra temel seviyede deniz antrenmanı ve eğitimi imkanı sunmak ve daha önce bir ya da daha fazla serbest dalış kampına katılmış olan üyelerin de teknik ve derecelerini ilerletmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

Yaz Kampı ve Mini Kamplar:

Yaz kampı yaz tatili sırasında 1 hafta sürecek şekilde yapılırken, mini kamplar genellikle resmi tatil olan günlerin hafta sonuyla birleşmesi sonucu elde edilen boş aralıklarda 3-4 günlüğüne düzenlenir. Bu kampların amacı mesafelerimizi güvenli bir şekilde ve bir takım olarak geliştirmektir.

Yarışma Kampları (SAS 103 Takım Kampı)

Deniz yarışmalarından hemen önce yapılan, yarışmacı sporcularımızın yarışma öncesi deniz ve derinliklere adapte olduğu, performans denediği bu kamplar genellikle 1 hafta civarında sürer. Yarışmayan sporcularımızdan da destek amaçlı bir grup yarışmacılara eşlik eder.

Destek Kampları

Rekor deneyen sporcularımıza ve yardımcı olabileceğimiz diğer etkinliklere destek olarak katıldığımız kamplardır. Rekorlarıyla bizi gururlandıran sporcu arkadaşlarımız motive ve çalışkan bir şekilde düzenli olarak rekor denemesi gerçekleştirmekte ve ODTÜ SAS ailesi de elinden gelen desteği onlara sağlamaya çalışıyor.

Rekorlar haricinde destek olduğumuz etkinliklere bir örnek, Kaş’ta gerçekleştirilen 2016 Dünya Serbest Dalış Şampiyonasıdır.