Turnuva ve Yarışmalar

  • Bu sayfa yapım aşamasındadır!

SERBEST DALIŞ

Havuz Yarışmaları

Geleneksel ODTÜ Serbest Dalış Şampiyonası

Türkiye Serbest Dalış Şampiyonası

ODTÜ Spor Kulübü Su Altı Sporları tarafından geleneksel hale getirilen Serbest Dalış ve Su Altı Hokeyi Şampiyonası, 2006 yılından itibaren T.C. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Türkiye Serbest Dalış Dinamik Apnea Şampiyonası’nın bir parçası olmuştur.

Serbest Dalış alanında Türkiye’nin en başarılı kulüplerinden olan ve bugüne kadar katıldığı şampiyona ve yarışmalarda sayısız madalyalar kazanmış olan ODTÜ SAS-Su Altı Sporları 2006 yılında büyük bir başarıya imza atmıştır. ODTÜ SAS-Su Altı Sporları, 2 bayan, 2 erkek olmak üzere toplam 4 takım ile katıldığı şampiyonada tüm sezon boyunca yaptığı çalışmaların ve antrenmanların neticesini 4 takımının da madalya kazanması ile elde etmiştir. Bayanlarda takım halinde Türkiye 1.liği ve Türkiye 3.lüğü elde eden ODTÜ SAS-Su Altı Sporları erkeklerde ise takım halinde Türkiye 2.si ve Türkiye 3.sü olmuştur. 2007 yılındaki şampiyonaya da ODTÜ SAS olarak 2 bayan, 2 erkek olmak üzere toplam 4 takım ile katılmayı planlamaktayız.

Deniz Yarışmaları

Türkiye Serbest Dalış Şampiyonası

TSSF Serbest Dalış Küp Apnea Şampiyonası, Dinamik Apnea Şampiyonasının 1 ay kadar sonrasında TSSF kararı ile belirlenen bir yerde gerçekleştirilir. Sporcular performanslarını 10m derinlikte yer alan ve bir kenarı 15m uzunluğunda olan bir kare hattan oluşan yarış düzeneğinde gerçekleştirir. Dinamik ve Küp Apnea şampiyonalarında elde edilen dereceler, Türkiye Serbest Dalış Milli Takıma girecek sporcuların belirlenmesinde dikkate alınan bir kriterdir.

Bu turnuvadan önce bir de takım kampı düzenlenmektedir: Kamplar

SU ALTI HOKEYİ

Geleneksel ODTÜ Su Altı Hokeyi Şampiyonası